Na podstawie Zarządzenia nr 23/2016 z dnia 6 czerwca 2016 roku w sprawie zasad ustalania taryfy świadczeń w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji informuje, że w Biuletynie Informacji Publicznej Agencji zostały opublikowane, w celu przeprowadzenia konsultacji zewnętrznych, projekty taryf świadczeń:

  • świadczenia gwarantowane obejmujące leczenie chorób układu nerwowego za pomocą wszczepialnych urządzeń do stymulacji elektrycznej, finansowane w ramach JGP A03 i A04,
  • świadczenia gwarantowane obejmujące leczenie udarów finansowane w ramach JGP: A48–A51,
  • świadczenia gwarantowane obejmujące leczenie chirurgiczne zmian troficznych stopy finansowane w ramach JGP: J34.
ikona pliku pdf Projekty taryf

Uwagi do projektów taryf będą przyjmowane do dnia 14 listopada 2016 roku, za pomocą poniższych formularzy.

ikona pliku pdfFormularz do składania uwag - leczenie chorób układu nerwowego za pomocą wszczepialnych urządzeń do stymulacji elektrycznej
ikona pliku pdfFormularz do składania uwag leczenie udarów
ikona pliku pdfFormularz do składania uwag - Leczenie chirurgiczne zmian troficznych stopy

Formularz należy zapisać lokalnie na dysku komputera a następnie otworzyć w aplikacji Adobe Acrobat Reader (wersja zalecana >= 8.X).
Aplikacja Adobe Acrobat Reader jest dostępna do pobrania pod adresem.

ikona Get Adobe Reader

Aby wysłać formularz należy wykorzystać pole w jego prawym górnym lub dolnym rogu „Prześlij formularz", który automatycznie za pomocą Państwa skonfigurowanego klienta poczty e-mail, wyśle Ankietę na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszone uwagi zostaną przekazane Radzie do spraw Taryfikacji i poddane szerokiej analizie w ramach dialogu z przedstawicielami środowiska, zainteresowanymi daną taryfą świadczeń. W dalszej kolejności Rada do spraw Taryfikacji, przed określeniem taryfy świadczeń przez Prezesa Agencji wyda opinię na podstawie art. 31lb ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2015 roku, poz. 581 z późn. zm.) .

ikona pliku zipRaporty w sprawie ustalenia taryfy świadczeń